Anasayfa -> Turlar -> YURT İÇİ TURLAR -> DİYAR DİYAR GAP TURU 6 GÜNLÜK
Tur Bilgileri
21 - 26 Eylül
Yarım Pansiyon
Ankara Çıkışlı
DİYAR DİYAR GAP TURU 6 GÜNLÜK
21 Eylül 2020 - 26 Eylül 2020 Yarım Pansiyon
1495 ₺
+7 Kişi
21 Eylül 2020 - 26 Eylül 2020 Yarım Pansiyon 8-44 kişilik gruplar için geçerli fiyatlardır.
1450.15 ₺
8+ Kişi

Tur Arama


DİYAR DİYAR GAP TURU 6 GÜNLÜK

GÜNEYDOĞU’YU LEZZETLERİ VE KÜLTÜRÜ İLE KEŞFETME VAKTİ…

MUHTEŞEM KONAKTA HATAY YÖRESEL SERPME KAHVALTI
HATAY, ANTAKYA, ADIYAMAN, DİYARBAKIR, BATMAN, MARDİN, URFA, ANTEP
DİLLERE DESTAN NEMRUT DAĞI’NDA GÜN BATIMINI İZLEME KEYFİ
HALFETİ’DE TEKNE TURU VE EN ESKİ YERLEŞİM YERLERİNDEN GÖBEKLİTEPE
GASTRONOMİ BÖLGESİ GÜNEYDOĞU ANADOLU’NUN YÖRESEL LEZZETLERİ

 • 1. Gün 21 Eylül Pazartesi
  HATAY, HARBİYE ŞELALELERİ, UZUNÇARŞI, HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ, ST PIERRE KİLİSESİ, HABİB-İ NECCAR CAMİ

  Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Antakya’ya varıyoruz. Tarihi konakta ikramımız yöresel serpme kahvaltı sonrasında Hristiyanların ülkemizdeki hac yerlerinden biri ve ilk Hristiyan ayininin gerçekleştiği kaya kilise olan St. Pierre Kilisesi’ni ziyaret ediyor ve dünyanın sayılı mozaik müzelerinden olan Hatay Arkeoloji Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Antik çağda Ortadoğu zenginlerinin alışveriş merkezi haline gelen ve gündüzler insanlara yetmeyince geceleri de meşaleler kullanılarak aydınlatılan ve bu yüzden "dünyanın ilk ışıklandırılan" caddesi ünvanını almış olan Kurtuluş Caddesi’ni (Herod Caddesi), farklı medeniyetlere ve dinlere ev sahipliği yapan Antakya sokaklarında; kilise ve cami gibi kutsal mekânların görülmesi imkanlarını yakalıyoruz. Anadolu’da inşa edilen ilk cami olan Habib-i Neccar Cami, Antakya Katolik Kilisesi ziyaretleri sonrasında Antakya’da yöresel ürün ve el sanatlarından çeşitli baharatlara kadar birçok ürünü bulabileceğimiz Uzun Çarşı’ya hareket edip alışveriş yapıyoruz. Mitolojide Apollon’un aşkı Daphne’nin gözyaşlarından oluştuğuna inanılan Harbiye Şelalesi’nde yürüyüş ve serbest zamanın akabinde akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

  Kahvaltı                : Tarihi konakta yöresel serpme kahvaltı
  Öğle Yemeği         : Ekstra
  Akşam Yemeği      : Otelimizde açık büfe
  Konaklama            :
  Tarbuş Hotel Harbiye Antakya
  Güzergah               : Ankara – Hatay – Antakya 680 km

 • 2. Gün 22 Eylül Salı
  ANTAKYA, KIRIKHAN, HASSA, ISLAHİYE, NURDAĞI, PAZARCIK, GÖLBAŞI, ADIYAMAN, KAHTA

  Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve eski ismi Hısnımansûr olan, tütün, ters lale ve keçileri ile ünlü Türkiye’de petrolün en çok çıktığı şehir Adıyaman’a hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuz sonrasında Kâhta ilçesine varış. Atatürk Baraj Gölü’nün görülmesi ve minibüsler ile sırasıyla; Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağı’nı panoramik olarak görüyoruz. Nemrut Dağı’na varışımız ile Yunan ve Pers mitolojisindeki tanrı ve tanrıça heykellerinin yanı sıra Kommagene Kralı I. Antiocus’un da mezarının bulunduğu 2134 rakımlı tepede güneşin batışının seyredilmesi sonrası Nemrut Dağı’ndan ayrılarak akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

  Kahvaltı                : Otelimizde açık büfe kahvaltı
  Öğle Yemeği         : Ekstra
  Akşam Yemeği      : Otelimizde açık büfe veya set menü
  Konaklama            : White Star Hotel Adıyaman 4*
  Güzergah               : Antakya – Adıyaman 350 km

 • 3. Gün 23 Eylül Çarşamba
  KAHTA, SİVEREK, DİYARBAKIR, SİLVAN, BATMAN, HASANKEYF, MARDİN, MİDYAT

  Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımız boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Fırat Nehri üzerine kurulmuş, Türkiye’deki Gergin Eğik Askılı dört köprüden biri olan Nissibi Köprüsü’nü görüyoruz. Diyarbakır şehir gezimizde, Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve yapımı Hz. Ömer dönemine dayanan İslam âleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulu Cami , 35 Yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli şahsiyetlerinden Cahit Sıtkı Tarancı’nın Müze Evi, Hasanpaşa Hanı, Ahmet Arif Edebiyat Müze Kütüphanesi ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan Hevsel Bahçeleri ve Surları’nın panoramik olarak görülmesinin ardından Batman'a giderken tarihi on gözlü köprüyü ziyaret ediyoruz. Ilısu Baraj Gölü’nün suları altında kalacak olan, iki yakasını Dicle Nehri’nin ayırdığı tarihi Hasankeyf’e varışımız ile beraber panoramik olarak; Zeynel Bey Türbesi’ni görüyoruz. Tarihi Hasankeyf’teki gezimiz sonrasında Hz. İsa’nın dili olan Aramiceyi günümüzde halen kullanan Süryaniler’in yoğun olarak yaşadığı kadim şehir Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla dizisinin de çekildiği Midyat Konukevi ziyareti ile devam ediyoruz. Telkâri sanatının en iyi ustalarının yetiştiği bu topraklardan dileyen misafirlerimiz gümüş alışverişi yapabilirler. Gümüşçüler Çarşısı’nda verilecek serbest zamanın akabinde akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

  Kahvaltı                : Otelimizde açık büfe kahvaltı
  Öğle Yemeği         : Ekstra
  Akşam Yemeği      : Otelimizde açık büfe veya set menü
  Konaklama            : Matiat Hotel Midyat 5* - Yay Grand Hotel Mardin 4*
  Güzergah               : Adıyaman – Diyarbakır – Batman – Midyat 410 km

 • 4. Gün 24 Eylül Perşembe
  MİDYAT, MARDİN, KAPALIÇARŞI, KIZILTEPE, VİRANŞEHİR, GÖBEKLİTEPE, ŞANLIURFA

  Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve Süryani mezhebi hakkında alacağımız detaylı bilgiler sonrasında, Süryanilerin Metropolit Merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Manastırda; Güneş Tapınağı, Azizler Evi, Mor Hananyo Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Mardin şehir merkezine hareket ederek Kasımiye Medresesi,  Eski Ptt Binası, Mardin Ulu Cami, Mardin Kapalı Çarşısı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Peygamberler Şehri olarak da bilinen Şanlıurfa’ya hareket edip 2011 yılından beri UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan dünyanın bilinen ilk tapınağı Göbeklitepe’yi görüp akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

  Kahvaltı                : Otelimizde açık büfe kahvaltı
  Öğle Yemeği         : Ekstra
  Akşam Yemeği      : Otelimizde açık büfe veya set menü
  Konaklama            :
  Şitamrat Hotel Urfa 4*
  Güzergah               : Midyat – Mardin – Şanlıurfa 310 km

 • 5. Gün 25 Eylül Cuma
  ŞANLIURFA, HARRAN, HALFETİ, BİRECİK, GAZİANTEP

  Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve dünyanın halen yaşanılan en eski kentlerinden biri olan Harran’a hareket ediyoruz. Tarihi M.Ö. 2250’li yıllara dayanan ve dünyanın ilk bilim merkezinin ve ilk üniversitesinin kurulduğu bu tarihi şehirde, tarihi Harran Üniversitesi’nin kalıntılarını ve konik kubbeli Harran evlerini görüyoruz. Şehir merkezine hareket ederek Balıklıgöl, Ayn-ı Zeliha  Gölü, Halil-ür Rahman Cami, Hz. İbrahim Makamı’nı ziyaret ettikten sonra, Şanlıurfa’nın tarihi çarşıları Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Türkiye’nin en büyük alana sahip müzesi olan Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Birecik Barajı’nın inşası sonrasında Fırat Nehri’nin kabarması sonucu sular altında kalan, endemik siyah gülü ve taş konakları ile de ünlü olan Halfeti’ye varıyoruz. Burada bir saat sürecek olan tekne turumuzda; Rum Kale ve sular altında kalan minaresi ile ünlü Savaşan Köyü görülecek yerler arasındadır. Gaziantep’e hareket ederek yol üzerinde, nesilleri tükenmekte olan ve yöre kültüründe önemli bir yeri bulunan Kelaynak Kuşları Üretme Tesisi’nde Kelaynak Kuş Gözlem İstasyonu’nu ziyaret ederek akşam saatlerinde konaklayacağımız otelimize varıyor, odalarımızı alıp akşam yemeği için restorana geçiyoruz.

  Kahvaltı                : Otelimizde açık büfe kahvaltı
  Öğle Yemeği         : Ekstra
  Akşam Yemeği      : Otelimizde açık büfe veya set menü
  Konaklama            :
  Tilmen Hotel Gaziantep 4*
  Güzergah               : Şanlıurfa – Harran – Halfeti – Birecik – Gaziantep 310 km

 • 6. Gün 26 Eylül Cumartesi
  GAZİANTEP, ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ, ESKİ ANTEP VE BAKIRCILAR ÇARŞISI, DÖNÜŞ YOLCULUĞU

  Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp aracımızın yanında buluşuyor ve Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ne hareket ediyoruz. Müze ziyareti sonrası 1915 tehcir olaylarına kadar yoğun Ermeni nüfusun yaşadığı günümüzde Gaziantep sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Bey Mahallesi gezisini gerçekleştirip tarihi Zeytin Hanı’nda baharat alışverişi ve Bakırcılar Çarşısı için serbest zaman veriyoruz. Gaziantep Kalesi’nin panoramik görülmesi akabinde Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar ve araçtaki ikramlarımızla akşam saatlerinde Ankara'ya varıyoruz. Bir başka Perspective Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

  Kahvaltı                : Otelimizde açık büfe kahvaltı
  Öğle Yemeği         : Ekstra
  Güzergah              : Gaziantep – Ankara 710 km

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel Tur Araçları ile Ulaşım                                                             
Rehberlik ve Perspective Tour Refakat Hizmetleri                     
Seyahat Esnasında Sıcak Soğuk İkramlar                                       
Programda Belirtilen Geziler                                                          
5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama                                                
6 Sabah Kahvaltısı (Tarihi konakta yöresel serpme kahvaltı)
5 Akşam Yemeği (Otelimizde)
Halfeti Tekne Turu
Nemrut Dağı Transfer Ücretleri
Seyahat Güvence Poliçesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
İptal İade Sigortası
Kişisel Harcamalar
Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınacak İçecekler

Not:

* Turlarımızda ulaşım, 12-19 kişi arası kayıtlarda minibüs, 20-29 kişi arası kayıtlarda midibüs ve 30-46 kişi arası kayıtlarda otobüslerle sağlanır.

* Tur Esnasında Rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir.

* Konaklama yapacağınız tesisten ayrılırken kimliğinizi, pasaportunuzu ve odanızda bir şey unutulmadığını lütfen kontrol ediniz. Turun gerçekleşeceği bölge şartlarına göre giyecek ve aksesuarları yanınıza almayı unutmayınız. Tüm konaklamalı turlarımızda TC kimlik numarası yazılı olan nüfus cüzdanı, tur rezervasyon formu, düzenli kullanılan ilaçlar, yürüyüş ayakkabısı, mevsimine göre giyecekler, çamaşır ve çorap, mayo, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti-bakteriyel jel, diş macunu, diş fırçası, şampuan, küçük sırt çantası, el feneri, fotoğraf makinesi, pil, yedek hafıza kartı ve şarj aleti vs. yanınıza almanız önemle önerilir.

* Hizmet Satış Sözleşmesi’nin II. maddesindeki tüm şartlar geçerli olup, konaklamalı turlarda sözleşmede yer alan mücbir sebepler dışında 10 gün öncesine kadar tam iade, 3 gün öncesine kadar %50 iade, turun başlamasına 72 saatten daha az bir süre kalması halinde iade yapılmamaktadır.DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 19 Eylül Cumartesi tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
21 Eylül 2020 - 26 Eylül 2020
1495 ₺
Önemli Notlar;

* Hizmet Satış Sözleşmesi’nin II. maddesindeki tüm şartlar geçerli olup, konaklamalı turlarda sözleşmede yer alan mücbir sebepler dışında 10 gün öncesine kadar tam iade, 3 gün öncesine kadar %50 iade, turun başlamasına 72 saatten daha az bir süre kalması halinde iade yapılmamaktadır.

Fiyat Türü Peşin
Single 1845.00 ₺
Double 1495.00 ₺
Triple 1420.00 ₺
0-2 Yaş Ücretsiz
3-6 Yaş 650.00₺
7-12 Yaş 1245.00 ₺
Hareket Noktaları
 • 23:00 PERSPECTIVE TOUR ÖNÜ HOŞDERE CAD. NO:188
 • 23:10 KIZILAY GAMA İŞ MERKEZİ ÖNÜ
 • 23:20 BAHÇELİEVLER MİLLİ KÜTÜPHANE YANI
 • 23:30 UFUK HASTANESİ ÖNÜ
 • 23:35 YÜZÜNCÜ YIL KÖPRÜSÜ ALTI
 • 23:40 KONYA YOLU TAURUS AVM ÖNÜ
 • 23:50 ORAN KEKLİKPINARI KAVŞAĞI
Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.